Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

KCK rekrutuje do Lata w Teatrze

środa, 25 maja 2022 15:17 / Autor: Magdalena Nowak
KCK rekrutuje do Lata w Teatrze
KCK rekrutuje do Lata w Teatrze
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Gry, zabawy, poszukiwanie rozwiązań, malowanie i rzeźbienie przez sześć godzin dziennie – tak będzie wyglądało „Lato w Teatrze” w Kieleckim Centrum Kultury. Cykl startuje 4 lipca, a od 1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja.

- To będzie profesjonalnie prowadzona półkolonia, z posiłkami dla dzieci i wszystkimi wymaganymi zgodami, przeznaczona dla dzieci w wieku 8-13 lat. Zajęcia będą bezpłatne, a zakończą się pokazem pracy – dzieci podzielą się z nami tym, czego nowego się nauczyły – wyjaśnia dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, Augustyna Nowacka. Realizacja projektu jest możliwa dzięki dotacji w wysokości 37 tys. złotych, którą KCK otrzymało w konkursie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, który prowadzi „Lato w teatrze” już od 15 lat.

Aby umożliwić wszystkim dzieciom udział w projekcie (są tylko 24 miejsca, z czego 8 przeznaczonych jest dla dzieci z innych krajów, w tym Ukrainy) Kieleckie Centrum Kultury ogłasza konkurs. Jeśli chcesz stać się uczestnikiem półkolonii  Lato w teatrze, masz 8-13 lat i – to niezwykle istotne – twoi rodzice  podpiszą karty zgłoszenia, regulamin, w którym m.in. deklarują Twój obowiązkowy udział w zajęciach w terminie 4-`17 lipca 2022 roku, przygotuj pracę kreatywną i przyślij ją do nas. W pracy pokaż, narysuj, napisz, nagraj, dlaczego chcesz wziąć udział w „Lecie w Teatrze” w Kieleckim Centrum Kultury.  Termin nadsyłania prac od 1 do 10 czerwca. Można je przynieść do KCK lub przysłać mailem na adres: edukacja@kck.com.pl.

Wyniki zostaną ogłoszone 15 czerwca. Półkolonie z teatrem i sztuką odbywać się będą pod hasłem „Raz, dwa, trzy, wygrywamy my!”. Organizatorzy będą bazować na dziecięcych grach i wyliczankach, poszukać podobieństw i różnic między naszymi grami, a grami dzieci innych narodowości.  Zajęcia poprowadzą edukatorki Kieleckiego Centrum Kultury oraz aktorzy Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” (Agata Sobota, Ewa Lubacz i Michał Olszewski), który jest partnerem projektu.

- Część ekipy dziecięcej stanowić będą m.in. dzieci z Ukrainy, które od kilku miesięcy mieszkają w naszym mieście. Zaprosimy ich dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. Cieszymy się, że nasz projekt zyskał uznanie Instytutu Teatralnego, im. Raszewskiego, który rozdaje dotacje i nadzoruje całość. To dla nas całkowicie nowe zadanie, ale wierzymy, że nam się uda i spędzimy wspaniały czas na artystycznej przygodzie – dopowiada dyrektor Augustyna Nowacka. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO