Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KULTURA

Harcerze zapraszają na kolejne koncerty. Festiwal powoli dobiega końca

czwartek, 18 lipca 2019 16:50 / Autor: Beata Kwieczko
ZHP Chorągiew Kielecka
Beata Kwieczko

Trwa 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W środę zakończyły się prezentacje uczestników na Rynku organizowane w ramach koncertów "Zakręceni na Kielce". Na scenie wystąpili wszyscy uczestnicy przeglądów festiwalowych, którzy wykonali łącznie 26 układów choreograficznych oraz zaśpiewali 79 utworów. Przed nami ostatnie ważne wydarzenia.

Przed południem rozpoczęły się próby do Koncertu Galowego Laureatów, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Amfiteatrze Kadzielnia. Następnie o godzinie 17 na kieleckim Rynku odbędzie się Koncert Międzypokoleniowy, podczas którego zabrzmią największe ponadczasowe harcerskie hity. Po nim czeka nas Konkurs Piosenki Harcerskiej, którego uczestnicy będą rywalizować o Jodłę Harcerską, czyli nagrodę dla najlepszych wykonawców piosenek o tematyce typowo harcerskiej. O godzinie 22 na scenie zaprezentuje się Manufaktura Piosenki Harcerskiej WARTAKI. - Zespół ten jest jednym z nielicznych nadal aktywnych uczestników pierwszej edycji Wiatraczka. W tym roku na Festiwalu zawitała jego dziesiąta generacja, co oznacza, że zdecydowanie potrafią połączyć wszystkie pokolenia harcerzy - mówi podharcmistrz Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy Festiwalu.

W piątek harcerze zapraszają na koncert "Młodzi Dobrze Rockujący", który rozpocznie się o godzinie 19 na kieleckim Rynku. Przed publicznością wystąpią młode zespoły debiutujące na scenach muzycznych Szkolna36 oraz Mad Horses. Gwiazdą wieczoru będzie świętokrzyski zespół HOOK.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO