Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Harcerska wystawa w Muzeum Historii Kielc

piątek, 23 czerwca 2023 14:53 / Autor: Radio eM
Harcerska wystawa w Muzeum Historii Kielc
Harcerska wystawa w Muzeum Historii Kielc
Radio eM
Radio eM

Od piątku (23 czerwca) będziemy moglii zwiedzić nową wystawę w Muzeum Historii Kielc pod nazwą "W nas brzmi młodość". Jest ona poświęcona 50-leciu Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

– Festiwal odbywa się od 50-ciu lat i jest stałym elementem kultury miasta. Uczestniczyło w nim tysiące harcerzy, powstało także wiele śpiewników piosenek harcerskich. Ta wystawa poświęcona jest twórcom tego festiwalu oraz jej uczestnikom – mówił Grzegorz Maciągowski, dyrektor Muzeum Historii Kielc.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć wiele eksponatów.

– Są to przedmioty które pozyskaliśmy z różnych muzeów, ale też od instruktorów harcerskich, zespołów i od osób oraz instytucji, które były związane z festiwalem harcerskim i czują do niego sentyment – tłumaczy Martyna Pauli, przewodniczka wystaw Komendy Chorągwi Kieleckiej.

– Jutro oficjalne otwarcie wystawy oraz odbędzie się konferencja historyczna pokazująca znaczenie festiwalu dla kultury, Kielc i młodzieży. W sobotę na rynku po godzinie 15:00 zaplanowano 50-lecie Kieleckiego Wiatraczka, któremu będzie towarzyszyć specjalny koncert – zaprasza Arkadiusz Szostak, komendant Kieleckiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego.

Wystawa potrwa od 23 czerwca do 30 września w Muzeum Historii Kielc przy ulicy Świętego Leonarda 4.

Autor: Igor Stępień

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO