Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

[FOTO] Zelnik i Pieczyński wystąpili w Podzamczu

środa, 31 maja 2023 20:37 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Zelnik i Pieczyński wystąpili w Podzamczu
[FOTO] Zelnik i Pieczyński wystąpili w Podzamczu
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Za nami czwarte spotkanie z cyklu „Podwieczorek u Starostów”. Andrzej Pieczyński zaprezentował ze swoim gościem, Jerzym Zelnikiem, utwory Prusa, Kraszewskiego i Sienkiewicza.   

Tym razem okoliczności spotkania były inne, ponieważ odbyło się wyjątkowo w środę, a nie czwartek. Zmieniło się także miejsce, a była nim hala widowiskowo-sportowa „Pod Basztami", w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

– Pkazaliśmy fragmenty filmów, ponieważ do każdego tematu podchodzimy inaczej. Był element śpiewany, bo trudno Sieniewicza nie śpiewać. Mamy w głowie wspaniałe dumki, dlatego się cieszę, że mogliśmy tym nieco zaczarować – tłumaczył Andrzej Pieczyński.

Aktorzy w pierwszej części przedstawili fragmenty  „Faraona” Bolesława Prusa, „Starej baśni” Józefa Ignacego Kraszewskiego i „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza. Ten pierwszy tytuł jest kojarzony z krakowskim aktorem, ponieważ zagrał sławną rolę w jego filmowej adaptacji.

– Przyznam, że niechętnie wracam do Faraona. Byłem wtedy amatorem, a do tego było to bardzo wymagające doświadczenie, w sensie fizycznym i psychicznym. Jednak jestem zadowolony, że Andrzej mnie tutaj zaprosił, ja bardzo chętnie odpowiadam na takie zaproszenia – zaznaczał Jerzy Zelnik.

Z racji na trwający Rok Aleksandra Fredry, w drugiej części wydarzenia publiczność usłyszała fragment „Zemsty”. Kolejna część na następnym „Podwieczorku u Starostów” już pod koniec czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO