Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

[FOTO] Chotecka i Pieczyński wystąpili w Podzamczu

czwartek, 27 kwietnia 2023 22:18 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Chotecka i Pieczyński wystąpili w Podzamczu
[FOTO] Chotecka i Pieczyński wystąpili w Podzamczu
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Za nami trzecie spotkanie z cyklu „Podwieczorek u Starostów”. Andrzej Pieczyński przedstawił ze swoim gościem Dorotą Chotecką utwory ks. Twardowskiego oraz fragment „Zemsty”.  

Aktorzy rozpoczęli od twórczości polskiego kapłana i przeczytali ponad 20 jego wierszy.

– Wybraliśmy tę poezję bo jest bardzo wspaniała, afirmatywna, słoneczna i ludzka. Świetnie pasuje do czasu w przyrodzie, który obecnie mamy. Wszystkie utwory zawierają cząstkę jego spojrzenia na świat, które cechowało dostrzeganie Boga. To jest w tej twórczości przepiękne – tłumaczył Andrzej Pieczyński. 

Z kolei aktorka pokreśliła, że te utwory są jej bardzo bliskie i tylko pozornie proste. 

– Często nam się zdaje, że wiemy o co chodziło księdzu Twardowskiemu. Praktycznie każdy słyszał słowa: „Kochajcie ludzi, bo tak szybko odchodzą”, gdy je zgłębimy to widzimy nie tylko śmierć i umieranie. Możemy dostrzec refleksję nad relacjami, tym co po nas zostaje, a przede wszystkim tym co jest ważniejsze od tego, czyli miłością – zaznaczała Dorota Chotecka. 

Z racji na trwający Rok Aleksandra Fredry, w drugiej części wydarzenia publiczność usłyszała fragment „Zemsty”. Kolejna część na następnym „Podwieczorku u Starostów” już pod koniec maja.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO