Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

We wrześniu w Kielcach festiwal literacki

poniedziałek, 25 lipca 2022 08:50 / Autor: Łukasz Czerwiak
We wrześniu w Kielcach festiwal literacki
We wrześniu w Kielcach festiwal literacki
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Spotkania autorskie, wykłady, warsztaty, kiermasz książek oraz panele dyskusyjne – tak będzie wyglądał „Pociąg do Literatury. II Herling-Grudziński Festiwal” w Kielcach. Wydarzenie zaplanowano na 2-6 września.

Festiwal ma promować czytelnictwo. Szczególnie do rozwijania się poprzez czytanie zaproszeni są najmłodsi.

– Festiwal w zeszłym roku pokazał jak wielu pisarzy na przestrzeni dziejów miało związek z naszym regionem. To świetna promocja dla nas, ponieważ to wydarzenie przyciąga ludzi z całej Polski. To jest ważna, aby w dobie internetu i smartfonów ludzie znaleźli czas na czytanie książek – powiedział Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski.

W trakcie Festiwalu będą tacy goście jak: Tomasz Rożek, Anita Wener i Michał Kołodziejczyk czy Grzegorz Kozera.

– Na początku września wielkie święto literatury polskiej, świętokrzyskiej i kieleckiej. Czytając książki chcemy wiedzieć kto je pisze, więc organizujemy spotkania, które mam nadzieje sprawią wiele radości czytelnikom. Warto zwrócić uwagę na dwa ważne panele poświęcone Jerzemu Pilchowi. Wśród gości będzie żona patrona naszej biblioteki oraz przyjaciel, dziennikarz Jerzy Baczyński – mówiła Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Wydarzenia organizują Miejska Biblioteka Publiczna, OMPiO, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wzgórze Zamkowe, Muzeum zabawek i zabawy oraz urzędy marszałkowski i miasta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO