Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Dzieci nie są głuche na kulturę

piątek, 06 sierpnia 2021 16:35 / Autor: Wojciech Dudkowski
Dzieci nie są głuche na kulturę
Dzieci nie są głuche na kulturę
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W Kieleckim Centrum Kultury zakończyła się akcja „Nie bądź głuchy na kulturę”, w ramach której przeprowadzono warsztaty z udziałem dzieci z wadami słuchu, jak i słyszącymi. Uczestnicy podczas wielkiego finału pokazali efekty swojej pracy.

- To próba pokazania najprzeróżniejszych dziedzin kultury i sztuki dzieciakom sprawnym i tym z niepełnosprawnością słuchu. Zależało nam także na ich integracji, po to, żeby się razem bawiły i może nawet zaprzyjaźniły, a także przekonały, że każda inność jest ciekawa i warta poznania – mówi Agnieszka Kozłowska-Piasta,  koordynator projektu

Zajęcia trwały dwa tygodnie, po cztery godziny dziennie. Ich celem było pokazanie, że pomimo problemów ze słuchem, można być świadomym odbiorcą kultury. Dzieci uczyły się także języka migowego. Gościem warsztatów był wybitny twórca poezji miganej, Adam Stojanow.

Podczas uroczystego zakończenia projektu, dzieci pokazały efekty swojej pracy. Na scenie zaprezentowały się w scenkach pantomimy, krótkich formach teatralnych czy w tańcu. Obok stanęła wystawa ich prac plastycznych. Była także... muzyka dla niedosłyszących, którą można "poczuć" poprzez wibracje.

Wydarzenie transmitowane było na facebookowym profilu KCK i tłumaczone na język migowy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO