Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Dwa konkursy fotograficzne w KCK. "Zycie jest piękne" i "Kielce w pionie"

piątek, 04 czerwca 2021 15:52 / Autor: Beata Kwieczko
Dwa konkursy fotograficzne w KCK. "Zycie jest piękne" i "Kielce w pionie"
Dwa konkursy fotograficzne w KCK. "Zycie jest piękne" i "Kielce w pionie"
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Jak co roku, Kieleckie Centrum Kultury zachęca miłośników fotografii do udziału w konkursie "Życie jest piękne". To już piętnasta edycja wydarzenia, które jest organizowane nieprzerwanie od 2006 roku. KCK proponuje także konkurs "Kielce w pionie".

Celem konkursu "Życie jest piękne" jest promowanie fotografii jako sztuki, a także uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata. "Chcemy zwrócić uwagę na piękne i pozytywne aspekty życia przez odnajdywanie ich w naszym otoczeniu. Interesuje nas Wasze spojrzenie na rzeczywistość, chcemy zobaczyć to, co Was zachwyca w życiu", czytamy na stronie organizatora.

Konkurs zakłada pełną swobodę artystyczną, dlatego przedmiotem fotografii może być wszystko: przyroda, ludzie, uchwycone emocje lub chwila. Jest skierowany zarówno do zawodowców, jak i amatorów.

Spośród nadesłanych prac zostanie wyłonionych dwanaście najlepszych fotografii. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne po tysiąc złotych. Zwycięskie prace będą tworzyć unikatowy zbiór fotografii w formie kalendarza na 2022 rok oraz wystawy w budynku Kieleckiego Centrum Kultury. Dodatkowo jury wyróżni dwanaście prac, które zostaną opublikowane w kalendarzu biurkowym.

Zgłoszenia i prace można nadsyłać do 18 października poprzez ogólnodostępne transfery, jak Wetransfer z powiadomieniem na maila: zjp@kck.com.pl lub pocztą tradycyjną - zdjęcia na płytach CD lub pendrive - na adres Kieleckiego Centrum Kultury.

Każdy uczestnik może wysłać w zgłoszeniu maksymalnie osiem zdjęć w kadrze prostokąt pionowy. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 3 grudnia w Kieleckim Centrum Kultury.

Kieleckie Centrum Kultury organizuje również po raz pierwszy ogólnopolski konkurs fotograficzny "Kielce w pionie".

"Kielce to miasto, które ciągle się zmienia, dlatego chcemy zachęcić jego mieszkańców i odwiedzających Kielce do uchwycenia zarówno tych zmian, jak i ogólnie piękna naszego miasta. Czekamy na zdjęcia najpiękniejszych miejsc w Kielcach, w szczególności architektury, najpopularniejszych obiektów, przestrzeni miejskiej i pejzaży", informują organizatorzy.

Jury wyłoni również dwunastu zwycięzców, a każdy z nich otrzyma po tysiąc złotych. Zdjęcia zostaną zamieszczone na stałe w kasetonach na budynku Kieleckiego Centrum Kultury.

Pionowe zdjęcia wraz z wypełnionym i własnoręcznie podpisanym formularzem zgłoszeniowym należy wysłać drogą elektroniczną poprzez ogólnodostępne transfery z dopiskiem "Ogólnopolski Konkurs Fotograficznego Kielce w pionie" z powiadomieniem na maila: kielcewpionie@kck.com.pl. Termin upływa 26 lipca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO