Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

15. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny "Smaki Jesieni" z dodatkowymi obostrzeniami

niedziela, 20 września 2020 08:34 / Autor: Marzena Rygiel
15. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny "Smaki Jesieni" z dodatkowymi obostrzeniami
15. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny "Smaki Jesieni" z dodatkowymi obostrzeniami
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Niedzielna impreza odbywająca się w Tokarni znalazła się w obszarze objętym strefą żółtą. Mimo to nie została odwołana. Wprowadzone za to zostały dodatkowe środki ostrożności zapobiegające zarażeniu się. 

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem (20 września w Parku Etnograficznym w Tokarni, w godzinach od 11 do 18), jednak wszyscy uczestnicy imprezy muszą stosować się do zasad, które pomogą bezpiecznie spędzić wspólnie czas.

– Podjęliśmy szereg działań, które sprawią, że pobyt w skansenie będzie bezpieczny – zapewnia Beata Ryń, kierownik Działu Promocji i Marketingu Muzeum Wsi Kieleckiej. – Park Etnograficzny rozciąga się na powierzchni 65 hektarów, wydarzenie będzie odbywało się na przestrzeni około 15 tysięcy metrów kwadratowych, w kilku sektorach. Zostaną one podzielone na strefy, w których będzie mogła przebywać określona liczba osób – informuje.

Tym razem turyści przyjeżdżający na imprezę nie będą mogli skorzystać z parkingów wewnętrznych, na tak zwanych łąkach. Między halami auta będą mogli zostawić jedynie wystawcy. Ich stoiska zostaną ustawione w odległości co cztery metry, w co najmniej trzech sektorach skansenu.

Każda osoba przebywająca na terenie Parku będzie musiała zakrywać usta i nos. Aby kontrolować liczbę turystów przebywających jednocześnie w skansenie, bilety będą sprzedawane w jednym punkcie - w kasie przy wejściu głównym. Będzie zwiększona liczba punktów z płynem dezynfekcyjnym oraz toalet. Zostaną też wykonane tabliczki kierunkowe, które ułatwią poruszanie się po wytyczonym szlaku Wejście (brama) - Wyjście (w okolicy wystawy wozów strażackich).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO