Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Znamy trasę kieleckiej pielgrzymki. Trwają zapisy

poniedziałek, 31 lipca 2023 14:12 / Autor: Łukasz Czerwiak
Znamy trasę kieleckiej pielgrzymki. Trwają zapisy
Znamy trasę kieleckiej pielgrzymki. Trwają zapisy
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W tym roku pielgrzymi diecezji kieleckiej pójdą do Częstochowy pod hasłem: „Z Maryją Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Trasa rekolekcji w drodze praktycznie się nie zmieniła.

Tak jak w ubiegłych latach, na pątniczy szlak wyruszymy piątego sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18 w Kolegiacie Narodzenia NMP w Wiślicy. Modlitwie będzie przewodniczył biskup Jan Piotrowski. Następnego dnia pątnicy wyruszą do Buska Zdroju, gdzie pielgrzymka podzieli się na dwie grupy – jedna zakończy dzień w Chmielniku, druga w Pińczowie.

– Siódmego sierpnia wierni dotrą do Morawicy oraz Dębskiej Woli. Trzeciego dnia grupy połączą się w Morawicy i wspólnie wejdą do Kielc. Msza w kieleckiej katedrze planowana jest na godzinę 15:30. Ze stolicy województwa świętokrzyskiego pielgrzymka ruszy dzień później, o godzinie 6 rano i tego dnia dojdzie do Zajączkowa. 10 sierpnia pątnicy zatrzymają się we Włoszczowie. Ze względu na roboty drogowe zmieniła się trasa, którą szóstego dnia dojdziemy do Koniecpola. 12 sierpnia ostatni nocleg tradycyjnie odbędzie się na polu namiotowym w Mstowie. Tego dnia pielgrzymi uczestniczyć będą w nabożeństwie na Przeprośnej Górce, po którym wejdą na Jasną Górę – opowiada ksiądz Hubert Równicki, z grupy medialnej KPP.

42. Kielecka Piesza Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą o godzinie 19. Pełna trasa znajduje się w galerii na końcu artykuły

Aby wziąć udział w wędrówce do Częstochowy, należy zgłosić się poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej KPP. Na ten moment zapisać się można jedynie on-line.

– Osoby poniżej 16. roku życia mogą brać udział w pielgrzymce tylko pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. 16- i 17-latkowie mogą się zgłosić wraz z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna  prawnego, na której wskazany będzie pełnoletni uczestnik ustanowiony jako osoba odpowiedzialna za niepełnoletniego pielgrzyma – informuje ksiądz Marek Blady, dyrektor KPP.

Zainteresowani mogą się zgłaszać także na pątniczym szlaku, każdego poranka. Informacje na temat trasy, kosztów związanych z transportem, materiałami duszpasterskimi, pakietem pielgrzyma oraz ubezpieczeniem znajdują się na wyżej podanej stronie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO