Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zespół Szkół Katolickich świętuje dzień świętego Stanisława Kostki

piątek, 17 września 2021 12:51 / Autor: Wojciech Dudkowski
Zespół Szkół Katolickich świętuje dzień świętego Stanisława Kostki
Zespół Szkół Katolickich świętuje dzień świętego Stanisława Kostki
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej świętuje dzień swojego patrona – świętego Stanisława Kostki. Z tej okazji w bazylice katedralnej odbyła się uroczysta msza święta, połączona ze ślubowaniem nowoprzyjętych licealistów oraz wręczeniem Nagród Dyrektora Szkoły.

Eucharystii przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W homilii zwrócił się do zgromadzonej młodzieży:

- Łaska naszego Chrztu Świętego nie jest inna, niż ta, którą otrzymał święty Stanisław. Inna może być dojrzałość naszej wiary, nasze zdolności intelektualne czy chęć nauki i życiowe ambicje. Nie jest tajemnicą, że ten sam kapitał w różnych rękach przynosi różne owoce. Czasem rodzi zadziwiająco wielkie sukcesy, a czasem niesie niebywałe rozczarowanie. Niech więc każdy popatrzy na siebie i niech wie, że ideał Ewangeliczny, jaki osiągnął święty Stanisław Kostka nie czyni nikogo bezużytecznym w naszym świecie – powiedział Pasterz.

Wysłuchaj całej homilii:

Następnie młodzież rozpoczynające naukę w liceum złożyła ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając sumienną naukę i rozwijanie łaski wiary. Przyzywała też wstawiennictwa swojego patrona.

Pod koniec Eucharystii wręczone zostały Nagrody Dyrektora Szkoły. Przyznawane są one uczniom z najwyższą średnią i osiągnięciami w nauce. Otrzymali je: Marcel Hałan, Monika Anyż; Julia Makowska i Maria Chaberko zostały wyróżnione Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

- W okresie pandemii działamy bardzo sprawnie, 1 września przystąpiliśmy do nauki w ławkach. Przygotowujemy naszych uczniów poprzez edukację do życia, ale także do egzaminów. Nasza szkoła respektuje Katolicką Naukę Społeczną, wychowujemy uczniów w duchu otwartości, ale też świadomości własnych fundamentów – mówi ksiądz Jacek Kopeć, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich.

O szkole wypowiadają się także jej uczniowie i absolwenci:

- Ta szkoła wyznaje te wartości, którymi kieruję się w życiu. Panuje tu inny klimat,inne zasady, a koledzy kierują się innymi zasadami – mówi Jakub z 3 klasy liceum.

- 6 lat temu wybrałem Gimnazjum Katolickie, które jako jedno nielicznych w Kielcach kultywuje wartości katolickie. Ważne, że jest kaplica, gdzie można w każdej chwili pójść się pomodlić – mówi Paweł, absolwent szkoły.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO