Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Zbliża się Dzień Papieski

środa, 29 września 2021 14:36 / Autor: Wojciech Dudkowski
Zbliża się Dzień Papieski
Zbliża się Dzień Papieski
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Zbliża się XXI Dzień Papieski. Już 10 października będziemy dziękować Bogu za dzieło życia Jana Pawła II. Z tej okazji w Kościele Akademickim Świętego Jana Pawła II w Kielcach odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem młodzieży.

Celem wydarzenia jest wspólnotowe adorowanie Najświętszego Sakramentu oraz duchowe przygotowanie przed XXI Dniem Papieskim, które odbędzie się w tym roku pod hasłem,, Nie lękajcie się" - ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas inauguracji pontyfikatu.

Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 18:30. Po niej organizatorzy zapraszają na krótkie spotkanie z księdzem Mirosławem Stankiem, który opowie o działaniu Wolontariatu Misyjnego Salvator. O 19:30 natomiast adorowany będzie Najświętszy Sakrament. Modlitwę poprowadzi ks. Marcin Boryń, duszpasterz Dzieła Nowego Tysiąclecia w diecezji kieleckiej. Oprawę muzyczną zapewni grupa Synaj.

Następnego dnia tradycyjnie zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, na wsparcie dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z ubogich domów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO