Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[GALERIA] Z modlitwą i na rowerach ruszyli na Święty Krzyż

sobota, 28 września 2019 08:27 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Świętokrzyscy rowerowi pielgrzymi wyruszyli dzisiaj na Święty Krzyż. Po mimo niesprzyjającej pogody na placu Jana Pawła II stawiła się liczna grupa osób, która na czele z księdzem biskupem Marianem Florczykiem wyruszyła w drogę.

- Chcieliśmy dzisiejszy rajd na Święty Krzyż ubogacić pielgrzymką rowerową stąd ten wyjazd. Zabieramy to co mamy najlepsze w sercu, chcemy jechać razem i się integrować, dlatego ten wyjazd nie jest tak wymagający jakby kryło to w sobie słowo pielgrzymka - tłumaczył ks. bp. Marian Florczyk

Jak podkreślili uczestnicy pochmurna pogoda nie stanowi dla nich żadnego problemu: - Miałem zaplanowany ten wyjazd od dłuższego czasu, dlatego pogoda mnie nie odstrasza. Chcę aktywnie spędzić sobotę - mówił Wiktor, który wraz z koleżanką postanowił wziąć udział w rowerowym wyjeździe.

Niektórzy z wiernych postanowili wziąć udział w wyjeździe ze szczególnych powodów: - Chcę podziękować Panu Bogu za to, że dał mi siłę i wiarę w to, by udało mi się pomóc córce wybudować dom z czego bardzo się cieszę - nie ukrywał wzruszenia Pan Marian. 

Trasa siódmej rowerowej pielgrzymki będzie przebiegać przez Krajno i Bęczków. Rowerzyści dotrą na Święty krzyż około godziny 15, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta na zakończenie rajdu.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO