Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wyjątkowa wystawa przy zabytkowym kościele na Białogonie

poniedziałek, 18 października 2021 15:02 / Autor: Michał Łosiak
Wyjątkowa wystawa przy zabytkowym kościele na Białogonie
Fot. Ł. Jędrocha
Wyjątkowa wystawa przy zabytkowym kościele na Białogonie
Fot. Ł. Jędrocha
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zdjęcia z Kielc, Wiślicy i Świętego Krzyża opatrzone kontemplacyjnymi psalmami można podziwiać odwiedzając wystawę fotograficzną wystawę „Księga Psalmów Świętokrzyskich”, która do końca listopada będzie stała przy zabytkowym kościele Przemienienia Pańskiego na kieleckim Białogonie.

Ekspozycja powstała dzięki współpracy ks. Stefana Radziszewskiego, który był odpowiedzialny za teksty, pracowników Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Kielcach: fotografa Łukasza Zarzyckiego oraz grafika Stanisława Rajcherta.

– Ziemia Świętego Krzyża to oczywiście Święty Krzyż, ale również Wiślica i bazylika katedralna. Ukazujemy piękno tych miejsc. Jest na co popatrzeć. Na zdjęciach widzimy jednak oprócz zabytków, również pielgrzymów. To wystawa dla każdego, bo każdy może się czegoś z niej nauczyć. Mówię zarówno o tych, którzy posiadają bogate życie duchowe, ale także o tych, którzy poszukują i przeżywają kryzysy duchowe – tłumaczy ks. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej  ekspozycję mogliśmy oglądać przy bazylice katedralnej, Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wiślicy oraz na Świętym Krzyżu.

(fot. Łukasz Zarzycki).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO