Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Wsparcie w ramach Funduszu Stypendialnego im. Biskupa Czesława Kaczmarka

poniedziałek, 17 lipca 2017 11:24 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z diecezji kieleckiej mają szansę otrzymać stypendium w ramach  Funduszu  im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka.  Specjalne wnioski należy nadesłać do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach do 25 sierpnia.

Fundusz stypendialny im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka powstał w ubiegłym roku na mocy dekretu księdza biskupa Jana Piotrowskiego. Pierwsi stypendyści otrzymali  jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 1300 zł. W tym roku szansę na stypendium mają kolejni uczniowie. – Naszą pomoc oferujemy zdolnej, ale niezamożnej młodzieży z diecezji kieleckiej. Póki co mogą z niej skorzystać jedynie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, z klasami maturalnymi włącznie.  Nie wykluczamy jednak rozszerzenia tego grona w kolejnych latach – informuje ks. Karol Zegan, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Uczniowie ubiegający się o stypendium muszą spełniać jeszcze kilka innych warunków. - Po pierwsze ich średnia na zakończenie roku szkolnego musi wynosić minimum 4.5. Po drugie,  dochód przeliczany  na osobę w rodzinie tego ucznia musi być niższy niż 1200 zł.   Ważne jest również to, aby były to osoby, które mają udokumentowane różne formy aktywności w parafii i mogą się pochwalić osiągnięciami w różnych dziedzinach – uzupełnia kapłan.

Specjalne wnioski należy nadesłać do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach do 25 sierpnia. – Można je pobrać ze strony Wydziału Katechetycznego lub diecezji kieleckiej. We wniosku należy podać dane osobowe, informacje o dochodach i osiągnięciach naukowych. Zawiera on też rubrykę dotyczącą opinii ks. proboszcza i katechety na temat kandydata – informuje ks. Karol Zegan.

W tamtym roku stypendium w ramach funduszu otrzymało 16 osób.

Fundusz jest zasilany ze środków ofiarowanych na ten cel przez darczyńców instytucjonalnych i prywatnych. – Obecnie dysponujemy kwotą w wysokości około 120 tysięcy złotych. Większość, bo aż 90 tysięcy to zeszłoroczny dar kapłański – dodaje ks. Zegan. 

 Fundusz może wesprzeć też każdy z nas wpłacając dowolną kwotę na konto:

Konto do wpłat: 

Diecezja Kielecka Fundacja Bp. Kaczmarka

Bank Pekao S.A

04 1240 1372 1111 0010 6614 9133

Kontakt z Wydziałem:

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach  ul. Jana Pawła II nr 3

25-025 Kielce

Tel. 41-368-25-27, e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO