KOŚCIÓŁ
Wkrótce ruszy pielgrzymka. Jak się przygotować i co zabrać?


W poniedziałek (5 sierpnia) rozpocznie się 43. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy opowiedzieli nam o swoich przygotowaniach.
W ubiegłym roku zapytaliśmy pielgrzymów jak wyglądają ich przygotowania do długich rekolekcji w drodze. Zwrócili uwagę nie tylko na pakowanie i treningi.
– Dla mnie najważniejsze jest pójście do spowiedzi. Chcę rozpocząć ten czas z czystą głową – opowiadała Dorota.
– Od kilku lat tydzień przed pielgrzymką codziennie odmawiam dziesiątkę różańca, to mnie tak duchowo nastraja. W pierwszych dniach staram się także zrobić konkretny rachunek sumienia, tak aby przyjrzeć się temu jak wyglądało moje życie od zeszłorocznej edycji – wyznał Tomek.
– Ja łączę przygotowania duchowe z fizycznymi. Zabieram różaniec, notatki z ubiegłego roku albo Słowo Boże na spacer – powiedziała Ada.
Z kolei różaniec, nawilżane chusteczki oraz namiot – to sugestie pielgrzymów co do zawartości bagażu. Co jeszcze warto spakować? Oto grafika sporządzona przez organizatorów pielgrzymki:
Na antenie Radia eM Kielce, 5 (o godzinie 18) oraz 8 sierpnia (o godzinie 15:30) będziemy transmitować Eucharystie. Z kolei 10 sierpnia o 20 będziecie mogli posłuchać Apelu Jasnogórskiego z Włoszczowy. Zapraszamy także do słuchania „Magazynu Pielgrzyma” w Radiu eM Kielce, codziennie od 5 do 13 sierpnia o 19:30.



![[FOTO] Kielczanie świętowali w katedrze odpust Matki Bożej Różańcowej](/media/k2/items/cache/f816e4aa6d805bc7152578dd28121ce5_L.jpg)
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski poświęcił nową kaplicę w Areszcie Śledczym](/media/k2/items/cache/32f7056e2f680525ae70d5d05e92e1ef_L.jpg)
![[FOTO] Biskup Jan Piotrowski: Różaniec jest najlepszą busolą na drodze życia](/media/k2/items/cache/d89f69544be83f85710d94390cb4031d_L.jpg)
![[FOTO] Męski Różaniec z biskupem Janem Piotrowskim](/media/k2/items/cache/8b79eafeacbb38f08523867550f05a5a_L.jpg)

