Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Wielka modlitwa o powołania. Dziś kolejna Adoracja Miłości Boga do Człowieka

czwartek, 10 czerwca 2021 11:17 / Autor: Michał Łosiak
Wielka modlitwa o powołania. Dziś kolejna Adoracja Miłości Boga do Człowieka
Wielka modlitwa o powołania. Dziś kolejna Adoracja Miłości Boga do Człowieka
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w czwartek, 10 czerwca, w Kościele Seminaryjnym pw. Trójcy Świętej w Kielcach odbędzie się kolejna Adoracja Miłości Boga do Człowieka. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich ma już długą tradycję.

Wszystko zaczęło się w marcu 2010 roku.

– To był pomysł pani Zofii Brachy, która przyszła do mnie razem z panią Barbarą Słapek, kiedy pracowałam na furcie w seminarium. Przedstawiły mi swoją ideę i spytały, czy się w nią nie włączę. Zgodziłam się chętnie. Poprosiliśmy księdza prefekta, który wyraził zgodę i wówczas rozpoczęliśmy adorację. Planowaliśmy ją na rok, a okazało się, że trwa do tej pory – tłumaczy Anna Nowak.

Modlitwa rozpoczyna się w każdy drugi czwartek miesiąca i trwa aż do wieczora dnia następnego.

– Adorację inauguruje Msza Święta o godzinie 18. Później jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Przez całą noc, aż do godziny 18 następnego dnia prowadzone są modlitwy przez poszczególne grupy. Wówczas odprawiana jest Eucharystia na zakończenie adoracji – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Dziś kolejne modlitewne spotkanie, na którym wierni będą prosić o nowe, święte powołania kapłańskie.

– Serdecznie zapraszamy, bo potrzebna jest modlitwa za naszych kleryków i księży. Mamy trudne czasy i jeżeli my ich nie wesprzemy to będzie jeszcze gorzej. Zachęcamy tych wszystkich, którym dobro Kościoła leży na sercu. Wystarczy nawet kilkanaście minut modlitwy – dodaje Anna Nowak.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO