Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Walczyli o puchar biskupa

piątek, 27 kwietnia 2018 06:54 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

O puchar ks. biskupa Andrzeja Kalety walczyli uczestnicy I Turnieju Szachowego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie. Najlepsi w tych zmaganiach okazali się: Maciej Moćko (SP) i Mateusz Wieliński (Gimnazjum).

W turnieju uczestniczyło kilkunastu uczniów. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W pierwszej z nich, najlepszy okazał się Maciej Moćko z parafii Kostomłoty.  – Mam 13 lat. Moja przygoda z szachami zaczęła się sześć lat temu od gry komputerowej, potem grałem już z trenerem. Nie spodziewałem się  tak dobrego wyniku, zawsze trzeba mieć pokorę do przeciwnika - powiedział zwycięzca.

Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobył Mateusz Wieliński z parafii Jędrzejów.

Sędzia główny turnieju - Łukasz Łukomski przyznał, że poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki, dlatego też wszystkim należą się gratulacje.

Uczestnikom pogratulował też ks. biskup Andrzej Kaleta.  – Sport ten zmusza do myślenia, do koncentracji i do tego, żeby zajmować się nie tylko smartphonem czy tabletem, ale do tego, aby po prostu myśleć i rozwijać głębszą przestrzeń w człowieku – powiedział biskup.

Organizację turnieju wsparła Gmina Górno. -  Wójt gminy Przemysław Łysak jest bardzo otwarty na tego typu inicjatywy. Mam więc nadzieję, że ta impreza  na stałe zapisze się w kalendarzu ważnych wydarzeń w gminie – mówił Czesław Pytel, wicewójt gminy Górno.

 

 

Wyniki turnieju: 

1. Szkoła Podstawowa:

I MIEJSCE: Maciej Moćko Par. Kostomłoty

II MIEJSCE:  Piotr Banaś Par. Proszowice

III MIEJSCE: Karol Matuszewski  Par. Bęczków

2. Gimnazjum:

I MIEJSCE: Wieliński Mateusz, Par. Jędrzejów – M.B. Łaskawej

II MIEJSCE: Kuba Sieczka, Par. Proszowice

III MIEJSCE: Piotr Pająk, Par. Bliżyn

Fotorelacja jest dostępna na stronie: http://ministranci.diecezja.kielce.pl/i-turniej-szachowy-dla-lso-foto-relacja/nggallery/page/2

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO