Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

W Topoli nie doszło do cudu. Kuria wydała oświadczenie

piątek, 09 lutego 2024 13:54 / Autor: Łukasz Czerwiak
W Topoli nie doszło do cudu. Kuria wydała oświadczenie
W Topoli nie doszło do cudu. Kuria wydała oświadczenie
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Wydarzenie w parafii Topola nie miało charakteru nadprzyrodzonego – to tytuł dokumentu wydanego przez Kurię Diecezjalną w Kielcach. Wyjaśnia on sprawę z 27 listopada 2022.

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Topoli, w dniu 27 listopada 2022 roku znaleziono na posadzce komunikant, który po umieszczeniu w specjalnym naczyniu przybrał barwę ciemnoczerwoną.

"Biskup Kielecki Jan Piotrowski dnia 6 grudnia 2022 r. powołał Komisję do przeprowadzenia dochodzenia wstępnego. Komisja przesłuchała osoby, które miały wiedzę o wydarzeniu i podjęła decyzję o przewiezieniu vasculum z komunikantem z parafii Topola do tabernakulum w kaplicy znajdującej się w domu biskupim, czego dokonano w dniu 21 grudnia 2022 roku", pisze w komunikacie biskup Andrzej Kaleta.

16 stycznia 2023 komisja oddała próbkę komunikantu i wody znajdującej się w naczyńku do specjalistycznego badania.

– Dnia 17 marca 2023 r. materiał został przekazany do Ośrodka Badań Muzealiów, Relikwii i Zdarzeń Eucharystycznych przy Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Zespół specjalistów jednomyślnie stwierdził, że na podstawie uzyskanych danych można wyjaśnić naturalny, tłumaczony mechanizmami przyrodniczymi, charakter pochodzenia dostarczonej do badania czerwonej zmiany barwnej. Wobec tego należy stwierdzić, że wydarzenie w parafii Topola nie miało charakteru nadprzyrodzonego – wyjaśnia biskup.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO