KOŚCIÓŁ
[VIDEO + FOTO] Drugi dzień pielgrzymki rowerowej. Pątnicy już w Mnichowie
Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę wyjechała dziś rano z Wiślicy. Przez Chroberz, Michałów i Mierzwin, pielgrzymi dotrą dziś do Mnichowa.
Już od godziny 7.30 rano pątnicy przemierzają świętokrzyskie drogi w kierunku Jasnej Góry. Po porannej modlitwie wyruszyli w dalszą drogą z Wiślicy.

Pierwszą miejscowością na ich trasie był Michałów, gdzie uczestniczyli w Mszy Świętej i zjedli smaczny obiad.

O godzinie 14.30 w Mierzwinie pielgrzymi pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia, skąd wyjechali do Jasionnej. Tam odmówili Różaniec.

Ostatnim punktem na dzisiejszej trasie jest Mnichów, gdzie pielgrzymka weźmie udział w Apelu Jasnogórskim i odpocznie po całym dniu wędrówki. Pielgrzymi przejadą dziś 64 kilometry.

(Zdjęćia: Aneta Winiarska-Syska)





