Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO + FOTO] Coraz bliżej Jasnej Góry

sobota, 10 sierpnia 2019 14:31 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Michał Łosiak

Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zmierza w kierunku Włoszczowy, gdzie będzie odpoczywała po całym dniu męczącej wędrówki. Pątnicy wezmą tam udział w Apelu Jasnogórskim.

O godzinie 7.45 w Gnieździskach odprawiona została Msza Święta.

MszaRykoszyn

Następnie pielgrzymi podążyli w kierunku Bukowej, do której szli w milczeniu.

Sobotnia trasa:

TrasaDzienPiaty

W trakcie dzisiejszego etapu pątnicy prowadzą rozważania dotyczące miłości. Jak mówi ks. Grzegorz Stachura, kierownik duchowny pielgrzymki, ma ona bardzo różne oblicza. – Benedykt XVI pisze o trzech stopniach miłości: fizycznej, przyjacielskiej i tej, która jest w stanie ofiarować coś drugiemu. Jej szczytem jest Chrystus na krzyżu – wyjaśnia.

Dzisiejszym patronem jest dla pątników bł. Stefan Wincenty Frelichowski. Niezwykły kapłan, który odważnie prowadził swoją pracę duszpasterską w niemieckim obozie koncentracyjnym, gdzie zmarł na tyfus, opiekując się chorymi.

Na trasie można spotkać różnych stażem pielgrzymów. Pani Teresa, bierze udział w pielgrzymce już 34 raz i jest przykładem na to, że pielgrzymi szlak łączy pokolenia. – Mam dużo intencji osobistych, rodzinnych i od przyjaciół. To takie coroczne ładowanie akumulatorów na kolejny rok. Ludzie sobie podają wodę, chleb i pomagają. Moja córka idzie 28. raz, a wnuczka drugi – mówi.

Z kolei Kasia i Marta, które kolejny raz idą na Jasną Górę, zwracają uwagę na to, że pielgrzymka jest dla każdego pątnika czasem duchowego odpoczynku i przemyśleń.

Jutro pielgrzymi wyruszą z Włoszczowy w kierunku Koniecpola.

(Fot. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę)

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO