Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Trwa zbiórka na sprzęt dla pacjenta domowego hospicjum

czwartek, 12 stycznia 2023 12:07 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Trwa zbiórka na sprzęt dla pacjenta domowego hospicjum
Zdjęcie poglądowe
Trwa zbiórka na sprzęt dla pacjenta domowego hospicjum
Zdjęcie poglądowe
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Niemal 5 tys. złotych kosztuje specjalny koncentrator tlenu o podwyższonych parametrach technicznych. Sprzęt pilnie potrzebny jest jednemu z pacjentów domowego hospicjum kieleckiego Caritas. Właśnie na ten cel prowadzona jest zbiórka pieniężna.

Caritas Diecezji Kieleckiej prowadzi hospicja stacjonarne w Kielcach i w Miechowie. Na terenie Kielc działa także hospicjum domowe, czyli takie, które umożliwia pacjentom pobyt wśród bliskich w domu, tak długo jak to jest możliwe.  Placówki są częściowo utrzymywane ze środków publicznych.

– Niestety ten budżet publiczny nie pokrywa wszystkich kosztów. My, w Caritas staramy się zdjąć ciężar finansowy z pacjentów i ich rodzin. Oprócz opieki medycznej chcemy zapewniać pacjentom także konieczny sprzęt – mówi Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu hospicyjnego kieleckiej Caritas.

Taki sprzęt pilnie potrzebny jest  jednemu z pacjentów domowego hospicjum.

– Jest to osoba chora na nowotwór. Koncentrator tlenu, który chcemy zakupić to sprzęt o podwyższonych parametrach technicznych. Urządzenia o zwiększonym przepływie tlenu (10l/minutę), produkującego tlen o bardzo wysokiej czystości i stężeniu, lekkiego i łatwego w obsłudze, żeby domowi opiekunowie mogli sobie poradzić z codziennym korzystaniem. Do tego cichego i oszczędnego jeśli chodzi o zużycie energii – wyjaśnia Dominika Borkowska.

Koszt tego urządzenia to 4900 zł. Zbiórka na ten cel prowadzona jest na portalu hospicjowo.caritas.pl.

– Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Koncentrator będzie służył choremu tak długo, jak będzie tego potrzebował. Później będą mogli korzystać z niego też inni chorzy.  Przypomnę, że prowadzimy wypożyczalnię sprzętu medycznego i staramy się ją systematycznie uzupełniać – uzupełnia koordynator.

Na portalu hospicjowo.caritas.pl znaleźć można informacje nie tylko o prowadzonych zbiórkach, ale także o działalności placówek, czy też o wolontariacie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO