Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Trwa rekrutacja do „Kostki”

czwartek, 10 czerwca 2021 09:46 / Autor: Michał Łosiak
Trwa rekrutacja do „Kostki”
Trwa rekrutacja do „Kostki”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kształcą się tu przyszli prawnicy, lekarze, inżynierowie i kapłani. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach prowadzi obecnie rekrutację i zaprasza wszystkich, którzy stawiają na rozwój naukowy i realizację swoich pasji. Na złożenie wniosku uczniowie mają czas do 21 czerwca.

Planowane jest utworzenie trzech klas o profilu humanistycznym, medycznym i politechnicznym. Do 21 czerwca młodzi ludzie mają czas na złożenie wniosku, który będą musieli uzupełnić o kopię świadectwa ukończenia szkoły oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do 14 lipca. Osiem dni później ogłoszona zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych do „Kostki”.

– Jest tu miejsce dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek, prawników, dziennikarzy i tych, którzy chcą podjąć studia techniczne. Kładziemy też nacisk na wychowanie i rozwój osobowości. Podejmujemy wiele akcji wolontaryjnych, gdzie uczniowie korzystają ze swojej młodości, czyniąc wiele dobra – mówi Anna Pierzak, wicedyrektor szkoły.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziecie na www.kostka-kielce.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO