Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Szli za krzyżem w Areszcie Śledczym

piątek, 07 kwietnia 2023 21:00 / Autor: Radio eM
Szli za krzyżem w Areszcie Śledczym
Szli za krzyżem w Areszcie Śledczym
Radio eM
Radio eM

Wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbyło się w kieleckim Areszcie Śledczym na Piaskach. Osadzeni, pod kierunkiem swoich duszpasterzy, przygotowali rozważania i nieśli krzyż przez więzienne korytarze. Modlił się z nimi także Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przemyślenia do poszczególnych stacji pomagała przygotować siostra Nazarena Scopelliti, współpracująca z więziennym duszpasterstwem.

– Zachęcamy, aby każdy miał szansę zmienić swoje życie i żyć od nowa. To jest wiara – siejemy ziarenko, które obumiera i daje nowe życie. To Golgota naszego czasu – tam są ludzie, którzy cierpią i płaczą, płacą za swoje grzechy i trudne chwile. Zawsze powtarzam, że może robiliście komuś krzywdę, ale od dziś nie robimy – mówi siostra.

We wspólnej modlitwie wziął udział także Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Wszyscy nosimy za sobą ludzkie słabości. Kiedy idziemy na Drodze Krzyżowej Pana Jezusa, staje się ona autentycznym zwierciadłem, aby popatrzeć na siebie. Dobra zawsze jest więcej. Czasem zaskakuje ono w ludzkich gestach i słowach. Nawet jeśli jesteśmy w areszcie śledczym, to w każdym z obecnych jest obecna jeszcze odrobina człowieczeństwa, nie wszystko jeszcze umarło. Dlaczego? Bo Chrystus ożywia nas łaską nawrócenia i przemiany – powiedział.

Aresztanci, rozważając Mękę Jezusa, przy każdej stacji kładli świecę na krzyżu, zrobionym z chodnikowej kostki. Jak przyznają, czynny udział w tym nabożeństwie dodaje im otuchy w tym trudnym dla nich czasie

– Udział w Drodze Krzyżowej daje mi dużo siły i wiary. Wszystkim życzymy tej wiary, radości i spełnienia - mówi Paulina

– Wielki Piątek jest dla mnie ważnym dniem. Czujemy się jak z rodziną, spełniamy się, jak możemy. Choć zostawiliśmy dom i dzieci, mamy nadzieję, że Bóg pozwoli nam wyjść do lepszego jutra, a nasza Droga Krzyżowa kiedyś się skończy – przyznaje Dorota.

W nabożeństwie uczestniczyli także klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO