Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Święty Jan Paweł II dla Ziemi Świętokrzyskiej [CYKL AUDYCJI]

piątek, 30 września 2022 14:30 / Autor: Radio eM
Święty Jan Paweł II dla Ziemi Świętokrzyskiej [CYKL AUDYCJI]
Święty Jan Paweł II dla Ziemi Świętokrzyskiej [CYKL AUDYCJI]
Radio eM
Radio eM

Radio eM Kielce zaprasza na cykl audycji propagujących nauczanie świętego Jana Pawła II pod tytułem: "Święty Jan Paweł II dla Ziemi Świętokrzyskiej". Emisja przez cały październik codziennie o godz. 15.15. powtórka po godz. 22. 

Święty Jan Paweł II na Ziemi Świętokrzyskiej był dwa razy - podczas IV i VII pielgrzymki  do Polski. Odwiedził Kielce 3 czerwca 1991 roku i Sandomierz - 12 czerwca 1999 roku. W Kielcach przypomniał wartość i znaczenie IV przykazania Dekalogu - Czcij ojca swego i matkę swoją. W Sandomierzu, przywołując osiem błogosławieństw Jezusa Chrystusa z Kazania na Górze (Mt 5,1-11), wyjaśnił co znaczy: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" (Mt 5,8).

W cyklu przypomnimy papieskie nauczanie wraz z komentarzem osób duchownych i świeckich. Wśród nich m.in. ks. biskup Marian Florczyk, ks. prof. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach Białogonie, ks. prof. Witold Janocha, dyrektor Domu św. Jana Pawła II w Kielcach Pietraszkach, ks. prof. Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach, ks. Dariusz Węgrzyn, moderator Ruchu Czystych Serc Diecezji Kieleckiej, Marek Jończyk, historyk IPN Delegatura w Kielcach i inni. Nauczanie świętego Jana Pawła II wygłoszone w Kielcach i Sandomierzu może stanowić przesłanie dla Ziemi Świętokrzyskiej.

Święty Jan Paweł II największy z rodu Słowian. Był papieżem, kapłanem, nauczycielem i prorokiem naszych czasów. Jego nauczanie jest wciąż aktualne i wymaga ciągłego propagowania oraz przypominania kolejnym pokoleniom, dla których Jan Paweł II jest osobą historyczną, ale Jego nauczanie nie przeminęło, jest ponadczasowe.

Audycje przygotowała redaktor Katarzyna Bernat, doktor nauk humanistycznych, autorka książki: "Kielce - Miasto Papieskie" oraz audycji i publikacji prasowych o tematyce religijnej, historycznej i społecznej.

Mecenasem audycji jest Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice.

                                    

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO