Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Święty Józef - patron wszystkich potrzeb

piątek, 17 marca 2023 13:01 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Święty Józef - patron wszystkich potrzeb
Zdjęcie archiwalne
Święty Józef - patron wszystkich potrzeb
Zdjęcie archiwalne
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

W niedzielę, 19 marca, wspominamy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu szczególne uroczystości zaplanowano w parafii świętego Józefa oraz Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.

- Święty Józef jest patronem wszystkich ludzkich potrzeb. Za jego wstawiennictwem wypraszamy różne łaski. Modlimy się między innymi w intencji rodzin, szczęśliwe poczęcie dziecka czy pomoc w rozwiązaniu problemów, które nas trapią – podkreśla ks. Jan Iłczyk, kustosz Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny i proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

W niedzielę, 19 marca, w parafii świętego Józefa Robotnika odbędzie się uroczystość odpustowa. Mszę świętą o godzinie 12:30 odprawi ks. prałat Tomasz Rusiecki,  wikariusz biskupi.

- Pragnę dodać, że w naszej parafii, w sposób uroczysty obchodzimy to święto 19 marca oraz 1 maja. Ale nie ograniczamy się tylko do tych dwóch dni. W każdy wtorek gromadzimy się przed ołtarzem świętego Józefa i odmawiamy specjalną nowennę. Pierwszy wtorek miesiąca poświęcamy rodzinom, w każdy drugi wtorek miesiąca modlimy się o dar potomstwa i szczęśliwe rozwiązanie dla kobiet, które spodziewają się dziecka, w trzeci – w intencji osób, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego, z kolei w czwarty- w intencji ludzi pracy. Jeśli w danym miesiącu jest też piąty wtorek, wtedy modlimy się za Kościół i papieża. Także u nas w parafii św. Józef jest cały czas obecny. Za jego wstawiennictwem wypraszamy wiele łask – podkreśla ks. Iłczyk.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO