Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Rekordowo wsparliśmy misje

środa, 15 marca 2023 10:53 / Autor: Łukasz Czerwiak
Rekordowo wsparliśmy misje
Rekordowo wsparliśmy misje
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W naszej diecezji pierwszy piątek miesiąca obchodzony jest jako dzień solidarności z misjonarzami. Nieustannie prowadzone są także zbiórki makulatury oraz elektroodpadów. Jednak szczególnym dniem, w którym wspieramy głoszenie Ewangelii na wszystkich kontynentach jest Światowy Dzień Misyjny.

Jak informuje ksiądz Maciej Będziński, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, to właśnie nasza diecezja tego dnia rekordowo wsparła to dzieło.

– Jestem pod ważeniem tego, jak w diecezji kieleckiej mówi się o misjach. W parafiach realizowane są praktycznie wszystkie przygotowane przez nas programy, co powoduje, że wierni modlą się za głoszących Dobrą Nowinę na krańcach świata. Dzięki tym akcjom wzrasta także świadomość tego, jak ważna jest pomoc. W 2022 to właśnie wy byliście na pierwszym miejscu – mówi.

Na ręce papieża Franciszka przekazaliśmy ponad 300 tysięcy złotych. Pieniądze trafią do najbiedniejszych wspólnot.

– Jestem bardzo dumny i wdzięczny. Serdecznie dziękuję kapłanom, którzy zorganizowali Dzień Misyjny w swoich parafiach, ale także za wszystkie katechezy i modlitwę. Cieszę się, że pamiętamy o naszych misjonarzach – mówi ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

Obecnie na misjach pracuje około 30 misjonarek i misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. W Kazachstanie posługuje ks. Wojciech Skorupa, w Peru – ks. Grzegorz Pańczyk, na Jamajce – ks. Marek Bzinkowski, na Wybrzeżu Kości Słoniowej – ks. Antoni Sokołowski, a w Brazylii – ks. Piotr Pochopień.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO