Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Przyjaciele kieleckiego hospicjum spotkają się na festynie

piątek, 13 maja 2022 15:14 / Autor: Michał Łosiak
Przyjaciele kieleckiego hospicjum spotkają się na festynie
Fot. Wojciech Dudkowski
Przyjaciele kieleckiego hospicjum spotkają się na festynie
Fot. Wojciech Dudkowski
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 22 maja o godzinie 11 na terenie wokół hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach odbędzie się Plenerowe Spotkanie Przyjaciół Idei Hospicyjnej Caritas. Nie zabraknie wielu atrakcji.

Festyn to część kampanii „Pola Nadziei”, która odbywa się w tym roku po raz dwunasty.

– Prowadzimy ją poprzez wiele różnorakich działań. Są to kwesty, kiermasze i spotkania edukacyjne w szkołach. Mieliśmy poczucie, że potrzebny nam jest w tej kampanii element bliski hospicjum. Postanowiliśmy zaprosić przyjaciół placówki, wolontariuszy, darczyńców, ale także pacjentów i ich rodziny – mówi Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu w placówce.

Tak narodził się pomysł Plenerowego Spotkania Przyjaciół Idei Hospicyjnej Caritas. Odbędzie się on na terenie hospicjum, ale także parafii Miłosierdzia Bożego.

– Pojawią się tam różnego typu atrakcje. Przygotowaliśmy pomysły zarówno dla dzieci – animacje, warsztaty plastyczne i słodkie poczęstunki, ale także dla pań i panów. Mogę powiedzieć o pięknych motocyklach, przy których zdjęcie będzie miłą pamiątką. Będą portreciści, muzyka na żywo i grill. Pozwoli nam to miło spędzić czas – dodaje nasza rozmówczyni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO