Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Przed nami Diecezjalna Pielgrzymka do Wiślicy

czwartek, 27 sierpnia 2020 11:31 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już we wtorek, ósmego września odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka do Wiślicy. Uroczystości odpustowe u Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej zaczną się jednak dwa dni wcześniej „Niedzielą ze św. Janem Pawłem II”.

Tego dnia podczas Mszy Świętych udzielane będzie błogosławieństwo relikwią krwi Papieża Polaka. W poniedziałek wierni wezmą udział w nieszporach o godzinie 18 oraz Mszy Świętej w intencji ojczyzny z okazji 96. rocznicy konsekracji kolegiaty po zniszczeniach wojennych.

Główne uroczystości oraz III Diecezjalna Pielgrzymka do Wiślicy rozpoczną się 8 września. Pielgrzymi będą mogli rejestrować się od 9.30. O godzinie 10.15 konferencję „Maryja, Matka naszej wiary w tajemnicy Narodzenia Syna” wygłosi ks. Marcin Kowalski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po niej zaplanowano modlitwę różańcową, a o godzinie 12 Mszę Świętą pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

„Wiślickie Diecezjalne Sanktuarium Maryjne jest miejscem, skąd od 39 lat wyrusza Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tym razem pragniemy po raz trzeci pielgrzymować do Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej, aby wsłuchiwać się w Jej przesłanie: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5). W czasie trwającej epidemii wszyscy potrzebujemy pomocy i nadziei. Szukajmy jej wspólnie u Boga, który jest odwieczną Miłością, przez wstawiennictwo Matki Bożej” – napisał w swoim słowie biskup Jan Piotrowski.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO