Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[POSŁUCHAJ DEBATY] Jak budować katolicyzm jutra?

piątek, 14 czerwca 2024 18:11 / Autor: Łukasz Czerwiak
[POSŁUCHAJ DEBATY] Jak budować katolicyzm jutra?
[POSŁUCHAJ DEBATY] Jak budować katolicyzm jutra?
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

We wtorek (11 czerwca) w Kielcach spotkało się czterech dziennikarzy, którzy odpowiedzieli na pytania: czy katolicyzm ma przyszłość, a także co należy zmienić w Kościele. Zapraszamy do wysłuchania całej debaty „Katolicyzm jutra. Dyskusja świeckich o polskim Kościele”.

Wydarzenie było złożone z trzech części. W pierwszej zaproszeni goście podzielili się swoją wizją katolicyzmu jutra.

 – To jest coś, co trochę zależy od nas. Ta dyskusja pokazała, że będzie się to rozwijało różnorodnie, bo nie we wszystkim się tutaj zgadzaliśmy. Według mnie Kościół musi zdecydowanie zadbać o odzyskanie swojej wiarygodności na wszystkich możliwych płaszczyznach. Bo można mówić najwspanialsze i prawdziwe rzeczy, a świat nie będzie w stanie tego przyjąć i to będzie nasz wina, nasz grzech – opowiada Monika Białkowska, teolożka, dziennikarka i publicystka tygodnika „Przewodnik Katolicki”.

Oprócz niej w Targach Kielce debatowali: Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu i wydawnictwa Stacja7, Paweł Milcarek, historyk, filozof i redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas” oraz Zbigniew Nosowski, teolog, socjolog i redaktor naczelny kwartalnika „Więź”.

W drugiej części odpowiedzieli oni na pytania uzupełniające zadane przez ks. Rafała Dudałę, rektora Kościoła Akademickiego w Kielcach, który poprowadził całą dyskusję.

Z kolei w ostatniej części prelegenci odpowiedzieli na pytania od publiczności.

Wydarzenie zorganizowało Centrum Duszpasterskie WEOSOŁA54.

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO