Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Po raz jedenasty pojadą rowerami na Święty Krzyż

sobota, 16 września 2023 08:09 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Po raz jedenasty pojadą rowerami na Święty Krzyż
zdjęcie archiwalne
Po raz jedenasty pojadą rowerami na Święty Krzyż
zdjęcie archiwalne
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Już po raz jedenasty rowerzyści z diecezji kieleckiej wyruszą na Święty Krzyż.  Rowerowa pielgrzymka  tradycyjnie odbywa się pod patronatem i z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka.

Jak podkreśla ks. biskup Marian Florczyk, pielgrzymka rowerowa to wydarzenie, które ma łączyć ludzi i przybliżać do Boga.

- Wielu ludzi, w tym rodziny i dzieci, ma dziś problem ze wzajemną komunikacją. Wiele złego w tym zakresie uczynił też postęp technologiczny, a więc telefony czy komputery. Zamiast spotkania twarzą w twarz wybiera się  rozmowę telefoniczną.  Chciałbym, żeby ta pielgrzymka pokazała nie tylko uczestnikom, ale też wszystkim obok,  jak pięknie jest być razem i poczuć wspólnotę. Jeżeli tej wspólnoty nie będzie, to też trudno będzie nam poczuć religię  – zaznacza biskup.

Uczestnicy wyruszą dziś (16 września) około godz. 9:00 z placu św. Jana Pawła II w Kielcach i będą mieli do pokonania około 35 kilometrów.

- Postoje zaplanowaliśmy chociażby w parafii Beczków, czy w Krajnie. Tam zawsze możemy liczyć na pomoc – powiedział biskup.   

Pielgrzymka zakończy się Mszą Święta w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.  Dodajmy, że wydarzenie wpisuje się w obchody odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO