Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

sobota, 13 sierpnia 2022 12:23 / Autor: Łukasz Czerwiak
Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę
Fot. ks. Grzegorz Stachura
Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę
Fot. ks. Grzegorz Stachura
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Pielgrzymi z diecezji kieleckiej dotarli na Jasną Górę. Do końca „rekolekcji w drodze” pozostała Eucharystia przed Cudownym Obrazem Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze, podczas której o godzinie 19:00 homilię wygłosi biskup kielecki Jan Piotrowski.

W sobotę, 13 sierpnia o  godzinie 6, pielgrzymi wyruszyli z Mstowa, aby dotrzeć do Przeprośnej Górki, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym.

– W czym ja mam być pierwszy? W tym, w czym pierwszy jest Bóg, czyli w kochaniu drugiego i zdolności do przebaczenia. Jeśli chcemy być tacy jak Bóg, to bądźmy pierwsi w miłości. On od początku nas umiłował – mówił ksiądz Paweł Latos.

Posłuchaj całej homilii:

Około godziny 13 pątnicy dotarli do celu, czyli przed tron Maryi.

Tak wyglądało wejście naszym okiem.

O godzinie 19 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta.

TRANSMISJA

– Towarzyszy mi ogromna radość, która wypływa ze spotkania w tym szczególnym miejscu z Maryją. Możemy z nią rozmawiać wszędzie, ale tu jest wyjątkowo. Z Jasną Górą jestem szczególnie związany od dziecka, gdy rodzice mnie tu przywieźli, to od razu poczułem, że jestem „w domu u Mamy” – powiedział ksiądz Piotr Białek, przewodnik grupy czerwono–niebieskiej.

Wysłuchaj konferencji:

13 sierpnia na naszej antenie o godzinie 19:45 ostatni „Magazyn Pielgrzyma”. Przez całą pielgrzymkę gościł on w ramówce naszego radia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO