Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[VIDEO + GALERIA] Ostatnie pożegnanie ks. Daniela Jarosińskiego

poniedziałek, 22 lipca 2019 13:21 / Autor: Weronika Grela

Pożegnaliśmy księdza kanonika Daniela Jarosińskiego. Mszy Świętej pogrzebowej w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Kielcach przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Kaleta.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele św. Wojciecha w Kielcach o godzinie 9 modlitewnym czuwaniem przy trumnie zmarłego księdza kanonika. W samo południe rozpoczęła się Msza Święta pogrzebowa, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta.

W homilii wygłoszonej przez księdza biskupa nie zabrakło wspomnień na temat zmarłego oraz refleksji dotyczących przemijania. – Zgromadziła nas tu, w kieleckim kościele św. Wojciecha, uroczystość pogrzebowa. Spodobało się bowiem Panu wszelkiego życia wezwać przed swoje oblicze robotnika z tutejszej winnicy, księdza Daniela Jarosińskiego. Chwile takie jak ta napełniają nas powagą. Stajemy bowiem wobec jednej z najbardziej podstawowych tajemnic ludzkiego życia. Stajemy wobec tajemnicy śmierci. W takiej chwili jak ta pytamy o jej sens – mówił ksiądz biskup, który zacytował również fragment testamentu śp. ks. Daniela Jarosińskiego. "Składam serdeczne dzięki wszystkim, którzy mi pomogli w drodze do celu, gdzie wszystko ma swój ład i sens, gdzie nie ma żadnych sprzeczności i złudzeń, gdzie duch nie walczy z oporem materii, gdzie nie istnieje szukanie i lęk. Jeśli kogokolwiek w jakikolwiek sposób skrzywdziłem, czy zraniłem przepraszam pokornie z całego serca i proszę o wybaczenie. Pokój Boży i Jego miłość niech będą z nami. Błogosławię wszystkich i o modlitwę proszę. Do zobaczenia w ojczyźnie dobrej i świętej, w domu naszego Ojca. Czyńcie chwałę i błogosławieństwo Pana i składajcie mu dzięki, i służcie mu z wielką pokorą" napisał ksiądz Jarosiński.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy ciało zmarłego spoczęło na Cmentarzu Starym w Kielcach. 

Ksiądz Daniel Jarosiński urodził się 6 stycznia 1938 roku w Działoszycach. Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej i do liceum ogólnokształcącego. W 1955 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Święcenia kapłańskie przyjął w swojej rodzinnej parafii w 1961 roku. Służbę w parafii św. Wojciecha rozpoczął 21 czerwca 1964 roku, gdzie założył Wspólnotę Liturgiczną, którą się opiekował przez wiele lat. Prowadził też Grupę Adopcji Dziecka Poczętego, Czcicieli Bożego Miłosierdzia, Rycerstwo Niepokalanej i Grono Przyjaciół Seminarium. Był rezydentem przy najstarszej kieleckiej parafii.

Ksiądz kanonik Daniel Jarosiński zmarł 17 lipca w wieku 81 lat i w 58. roku swojego kapłaństwa.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO