Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ostatnie chwile by zapisać się na najpopularniejszy świętokrzyski rajd

poniedziałek, 19 września 2022 09:34 / Autor: Łukasz Czerwiak
Ostatnie chwile by zapisać się na najpopularniejszy świętokrzyski rajd
Ostatnie chwile by zapisać się na najpopularniejszy świętokrzyski rajd
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

24 września z piętnastu miejsc wystartuje XXIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2022”. Proces zapisów na wydarzenie, które mocno wpisało się w regionalną tradycję, zakończy się już we wtorek, 20 września.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Krzyż znakiem jedności i pokoju”.

– Od samego początku rajdu jego ideą było pielgrzymowanie do relikwii na Świętym Krzyżu. W drogę wyruszamy od 2000 roku, kiedy to z inicjatywy biskupa Kazimierza Ryczana oraz przewodników świętokrzyskich zainicjowano tę pielgrzymkę. Od wielu lat co roku towarzyszy nam pewne przesłanie, zawarte zarówno w haśle, jak i intencjach. Hasło, z którym wędrujemy w tym roku związane jest z sytuacja w Ukrainie – mówił ksiądz Jacek Kopeć, diecezjalny koordynator rajdu, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy to największa impreza turystyczno-religijna w Polsce. Przez ostatnie dwa lata odbywał się on w formie sztafetowej, ze względu na obostrzenia, które były wprowadzone z racji na pandemię. W tym roku organizatorzy wracają do bogatej oferty dla każdego.

– Przygotowaliśmy 15 tras, więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie drogę. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi, gdyż najkrótsza trasa ma jedynie dwa kilometry. Najbardziej wytrwali piechurzy także znajdą coś dla siebie, będą mogli wędrować głównym pasmem Gór Świętokrzyskich, przez 40 kilometrów spod kościoła świętego Wojciecha w Kielcach – podkreślała Renata Dudzik-Gruszka, komandor rajdu.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy opis tras jest dostępny TUTAJ.

Całą rozmowę z księdzem Jackiem Kopciem oraz komandor rajdu Renatą Dudzik-Gruszką można posłuchać TUTAJ.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO