Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ksiądz Jacek Kopeć: Zapraszamy do udziału w Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż

wtorek, 13 września 2022 10:56 / Autor: Aleksandra Rękas

- Już 24 września odbędzie się XXIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku nasze hasło to „Krzyż znakiem Jedności i Pokoju” – mówił ksiądz Jacek Kopeć, diecezjalny koordynator rajdu, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Tak jak w ubiegłych latach, pielgrzymi rozpoczną wędrówkę przy kościołach i kaplicach parafialnych. Później wyruszą w trasy po Górach Świętokrzyskich, by dotrzeć na Święty Krzyż.

- Od samego początku rajdu jego ideą było pielgrzymowanie do relikwii na Świętym Krzyżu. Spotykamy się od 2000 roku, co roku towarzyszy nam pewne przesłanie, zawarte zarówno w haśle jak i intencjach – powiedział ksiądz Kopeć.

Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy to największa impreza turystyczno-religijna w Polsce. W 2014 roku uczestniczyło w nim ponad 5100 osób.

- Mamy 15 tras, każdy znajdzie odpowiednią dla siebie drogę. Zapraszamy także rodziny z małymi dziećmi, najkrótsza trasa ma jedynie dwa kilometry – podkreślała Renata Dudzik-Gruszka, komandor rajdu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO