Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Organizatorzy zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny. Ulicami Kielc przejdzie on w niedzielę, 9 czerwca.

wtorek, 04 czerwca 2019 09:31 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w najbliższą niedzielę ulicami Kielc przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie poprzedzi Msza Święta w kieleckiej katedrze. – Idziemy po to, żeby zamanifestować naszą wiarę w to, że życie ludzkie jest najcenniejszym darem, jaki otrzymaliśmy – mówi Włodzimierz Rybczyński ze wspólnoty Domowy Kościół, która współorganizuje marsz.

Eucharystia w bazylice katedralnej rozpocznie się o godzinie 13. Po niej, na Placu Najświętszej Maryi Panny, uformuje się radosna kolumna marszowa. – Zaczynamy od modlitwy w intencji życia i rodziny, w której ono się rodzi. Inspirujemy się naszą wiarą, ale trzeba pamiętać, że obrońcami życia są również ludzie niewierzący - zauważa ks. Mirosław Cisowski, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Marsz przejdzie ulicą Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, Ewangelicką i Sienkiewicza. Ulicą Staszica dojdzie do muszli koncertowej w Parku Miejskim, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Wystąpi grupa dziecięca, która przygotowała krótkie przedstawienie oraz zespół Lumen. – To zespół wykonujący muzykę chrześcijańską. Będzie można wspólnie pośpiewać i dobrze się bawić. Oczywiście nie zabraknie dobrego poczęstunku – zapewnia Włodzimierz Rybczyński.

W tym roku Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami 150 polskich miast. Ich koordynatorem jest fundacja Centrum Życia i Rodziny. – Powstała ona, żeby manifestować przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak obrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci i małżeństwo oparte na związku kobiety i mężczyzny – tłumaczy Tomasz Bogucki, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Kieleckiej.

20190604 102108

Kielecki marsz objęli patronatem: biskup kielecki Jan Piotrowski, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, prezydent Kielc Bogdan Wenta i starosta kielecki Mirosław Gębski.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO