KOŚCIÓŁ
Ojciec Łukasz Buksa spotka się z uczniami "Słowaka"


Ojciec Łukasz Buksa, czyli rapujący franciszkanin z Krakowa poprowadzi spotkanie dla uczniów VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Hasłem przewodnim wydarzenia będą słowa "Obudź się! Możesz Więcej". Podczas spotkania będzie poruszany temat dopalaczy.
- Ojciec Łukasz Buksa jest duszpasterzem młodzieży w Krakowie. Przez młodzież nazywany jest rapującym franciszkaninem. Spotkanie z nim będzie dość nietypowe: nie będzie to prelekcja, ale cykl słowno – muzyczny przeznaczony przede wszystkim problemom związanym z dopalaczami. Poprzez taką formę chcemy zwrócić uwagę naszych uczniów na zagrożenia, jakie niosą za sobą tego typu środki. Sądzę, że ojciec Łukasz jest idealną osobą do tego, by przekonać młodzież, że w życiu należy wybierać tylko to, co wartościowe - zapowiada Krzysztof Jonak, katecheta pracujący w szkole.
Spotkanie odbędzie w piątek, 11 marca o godzinie 10:00 w budynku szkoły.



![[AUDIO] Nadzieja dla Ukrainy. O pobycie we Lwowie opowiada biskup Jan Piotrowski](/media/k2/items/cache/af017b9ef7472f2ed4eda941ae8cd1b5_L.jpg)




![[AUDIO] Pontyfikat Franciszka - czas rozpoczynania procesów, nowych impulsów i otwartych drzwi](/media/k2/items/cache/930061ae0665a15f9c29b555c4d7eb08_L.jpg)