Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Nie możesz iść na Jasną Górę? Pielgrzymuj duchowo

środa, 02 sierpnia 2023 13:55 / Autor: Łukasz Czerwiak
Nie możesz iść na Jasną Górę? Pielgrzymuj duchowo
Nie możesz iść na Jasną Górę? Pielgrzymuj duchowo
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, wyruszy 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Janą Górę. Jednak nie wszyscy mają siły i czas, by osobiście dołączyć do pątników i na własnych nogach dotrzeć do Częstochowy.

Specjalnie dla takich osób funkcjonuje grupa żółto-biała, czyli duchowa.  

– Osoby, które nie mogą wziąć udział w pielgrzymce z racji pracy czy choroby mogą się łączyć z nami duchowo. Zalecamy im, aby swoją codzienną modlitwą, a najlepiej udziałem we Mszy Świętej, łączyły się z pielgrzymami, którzy będą nieśli ich intencje. Dodatkowo na stronie pielgrzymki są umieszone materiały na każdy dzień – mówi ksiądz Damian Liwocha, przewodnik grupy. 

Na antenie Radia eM Kielce, 5 (o godzinie 18) oraz 8 sierpnia (o godzinie 15:30) będziemy transmitować Eucharystie. Z kolei 10 sierpnia o 20 będziecie mogli posłuchać Apelu Jasnogórskiego z Włoszczowy. Na naszej stronie internetowej każdego dnia zamieszczać będziemy homilię i konferencje. Wiele parafii organizuje także wieczorną modlitwę i spotkania. 

– Zachęcam, aby zapytać w swojej rodzinnej parafii czy nie będą organizowane wieczorne czuwania. Codziennie na pielgrzymim szlaku o godzinie 21 odbywają się apele – warto dołączyć, jeśli pielgrzymka przebywa akurat niedaleko naszej miejscowości – dodaje nasz rozmówca.

Zapraszamy także do słuchania „Magazynu Pielgrzyma” w Radiu eM Kielce, codziennie od 5 do 13 sierpnia o 19:45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO