Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

„Nie do wiary?”: Siostry z Koinonii: Ewangelizacja zaczyna się od moich czynów

środa, 04 października 2023 10:29 / Autor: Łukasz Czerwiak
„Nie do wiary?”: Siostry z Koinonii: Ewangelizacja zaczyna się od moich czynów
„Nie do wiary?”: Siostry z Koinonii: Ewangelizacja zaczyna się od moich czynów
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Gośćmi audycji „Nie do wiary?” były siostra Samuela Klimas, siostra Franciszka Godlewska oraz siostra Julia Kilina, z Koinonii św. Pawła w Kielcach. W rozmowie opowiedziały o swoich dziełach ewangelizacyjnych.

– Jeżeli głoszę Ewangelię, to powinna Słowo popierać swoim życiem. Głoszenie nie jest czymś osobnym od moich czynów. Ono dociera tylko wtedy, gdy osoba głosząca jest Jego autentycznym świadkiem. Słuchacz ma wewnętrzne doświadczenie, że za tymi słowami jest osoba, która jest do tego całkowicie przekonana – tłumaczy siostra Franciszka Godlewska.

– Ewangelizacja stanowi nasz najgłębszy charyzmat i realizujemy go na różne sposoby. Przede wszystkim świadczymy swoim życiem, codziennymi czynami. Organizujemy także liczne kursy i rekolekcje. Zapraszamy także do naszego Centrum Modlitwy i Ewangelizacji przy ulicy Wileńskiej. Prowadzimy spotkania dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych i małżeństw. Nasza oferta jest bardzo bogata – opowiada siostra Samuela Klimas.

Posłuchaj całej rozmowy:

Więcej o kursach przeczytasz: TUTAJ. Kolejna audycja „Nie do wiary?” już w najbliższy wtorek (10 października) po godzinie 20 na antenie Radia eM Kielce. Naszymi gośćmi będą członkowie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO