Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Nasi klerycy na stażu misyjnym w Brazylii

poniedziałek, 29 lipca 2019 08:01 / Autor: Michał Łosiak
Fot. diecezja.kielce.pl
Michał Łosiak

Dwóch kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach przebywa na stażu misyjnym w Brazylii. Diakon Dawid Dzienniak i kleryk Mateusz Wójcik pomagają w pracy duszpasterskiej, spotykają się z wiernymi i chorymi tamtejszej diecezji i poznają miejscową kulturę.

Tuż po dotarciu do największego kraju Ameryki Południowej alumni udali się do Matki Bożej z Aparecidy, zawierzając czas pracy i wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu stażu.

Uroczyste powitanie miało miejsce podczas Mszy Świętej w miejscowej parafii. Przekazano wówczas wspólnocie małe monstrancje, jako dar od wiernych diecezji kieleckiej, do wszystkich 18 kaplic, szaty liturgiczne oraz bieliznę kielichową. Klerycy udali się także do szkół znajdujących się na terenie parafii. 

Stażyści razem z księdzem Łukaszem Zygmuntem, ich opiekunem, odwiedzili posługujących w Brazylii kapłanów diecezji kieleckiej: ks. Marka Figurskiego i ks. Wiesława Morawskiego, najstarszego polskiego misjonarza pracującego w tym kraju. Klerycy spotkali się także z Polonią w miejscowości Virmond, gdzie specjalnie został zorganizowany krótki pokaz polskich tańców narodowych.

Przyszli kapłani pomagają w codziennej pracy duszpasterskiej na terenie parafii. Spotykają się z wiernymi, głoszą homilie i katechezy, odwiedzają chorych, a także pomagają w pracach gospodarczych. Staż misyjny potrwa do końca lipca.

(Źródło i zdjęcia: diecezja.kielce.pl)

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO