Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Msza Święta w intencji misjonarzy

czwartek, 21 września 2023 23:52 / Autor: Weronika Leszczyńska
Msza Święta w intencji misjonarzy
Msza Święta w intencji misjonarzy
Weronika Leszczyńska
Weronika Leszczyńska

W kieleckiej katedrze 21 września odbyła się Msza Święta w intencji misjonarzy przygotowujących się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Eucharystię odprawiał biskup Jan Piotrowski.

Ksiądz biskup zaznaczył, że  głoszenie Ewangelii  zarówno na ziemi świętokrzyskiej jak i na sąsiednich, które należały do diecezji krakowskiej, ma swoją wyjątkową historię.

- Odwołujemy się do pierwszych chrześcijan naszej prastarej Wiślicy. Wraz z zadaniem misyjnym Kościoła, głoszona była Dobra Nowina o Jezusie Chrystusie.  Bożą łaską kształtowała słowiańskie dusze, a przykazanie miłości Boga i bliźniego stawały się nowym prawem - mówił.

Biskup Jan Piotrowski, zwracając się do misjonarzy przywołał powołanie św.Mateusza apostoła i ewangelisty, którego święto dziś obchodzimy.

- Pragniemy przez jego wstawiennictwo modlić się za dzieło misyjne Kościoła w Polsce. Niezależnie od tego, jakie było środowisko waszego życia, Jezus Chrystus, Boski misjonarz, powołuje was. Może nawet ku zdziwieniu wielu, jak to uczynił powołując celnika Mateusza - dodał biskup.

Ksiądz Eugeniusz Szyszka, dyrektor Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, podkreślił wagę wsparcia duchowego dla misjonarzy.

- Wszystkim polskim misjonarzom, którzy już posługują w placówkach misyjnych na całym świecie, najbardziej potrzeba wsparcia duchowego, modlitewnego oraz poczucia bezpieczeństwa, które jest zachwiane z powodu konfliktów, wojen na wszystkich kontynentach. Potrzebne jest im nasze wsparcie, ponieważ modlitwa przenosi góry i umacnia wiarę - mówił.

W tym roku w Centrum Formacji Misyjnej przygotowuje się piętnaście osób, w tym: dwunastu kapłanów, dwie osoby świeckie i  siostra zakonna. To jest największa grupa od kilku lat.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO