Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Msza Święta rozpocznie 42. kielecką pielgrzymkę

sobota, 05 sierpnia 2023 08:17 / Autor: Łukasz Czerwiak
Msza Święta rozpocznie 42. kielecką pielgrzymkę
Msza Święta rozpocznie 42. kielecką pielgrzymkę
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Już dziś, 5 sierpnia w Wiślicy rozpocznie się 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zainauguruje ją uroczysta Msza Święta o godzinie 18 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Będzie ona w całości transmitowana na antenie Radia eM Kielce.

Modlitewna wędrówka przed Cudowny Obraz Matki Bożej wyruszy następnego dnia pod hasłem „Z Maryją wierzę w Kościół Chrystusowy”. Pątnicy dotrą do Częstochowy 13 sierpnia. Choć zapisy już się zakończyły, to jednak dopisać się do pielgrzymki możemy każdego dnia. Na trasie będą osoby oddelegowane do przyjmowania nowych pielgrzymów. 

Już 8 sierpnia pątnicy dotrą do Kielc, gdzie o godzinie 15.30 odprawiona zostanie Eucharystia w Bazylice Katedralnej. Ta Msza także będzie transmitowana na naszej antenie. Tradycyjnie, dzień później pielgrzymka odwiedzi Piekoszów, a w kolejnych dniach Włoszczowę, Koniecpol i Mstów. Rekolekcje w drodze zakończy Msza Święta na Jasnej Górze. 

Na trasie pielgrzymi wysłuchają konferencji ks. Grzegorza Stachury, który do rozmowy zaprosił ks. Mateusza Szostaka. W tym roku kaznodzieją pielgrzymkowym będzie ks. Rafał Gudwański. 

Codziennie w trakcie trwania pielgrzymki o godzinie 19.45 będziecie mogli wysłuchać „Magazynu Pielgrzyma”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO