Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Ruch Czystych Serc uczcił swoją patronkę

środa, 18 listopada 2020 20:01 / Autor: Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

W dniu wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc, jego przedstawiciele zgromadzili się na Mszy Świętej przed relikwiami błogosławionej, aby modlić się o czystość. 

Eucharystię w kościele akademickim pw. św. Jana Pawła II odprawił i homilię wygłosił ks. Mirosław Cisowski, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa. Wspominał życie bł. Karoliny, podkreślając jej częste uczestnictwo we Mszy Świętej oraz pobożne życie, a także męczeńską śmierć w obronie swojej czystości. Mówił także o konieczności odważnego wyznawania swojej wiary i wartości chrześcijańskich przez młodych ludzi.

- Drodzy młodzi przyjaciele, dzisiejszy świat nie rozumie idei czystości serca, wokół której jesteście skupieni, ponieważ odrzuca Chrystusa i jego Ewangelię. Ostatnie wydarzenia na ulicach, związane z tzw. Strajkiem Kobiet są tego dowodem. Smuci fakt, że w tych protestach, opowiadających się przeciwko życiu nienarodzonych dzieci, wzięło udział tak wielu młodych ludzi. Czy wobec tej sytuacji mamy być bierni, siedzieć cicho albo się poddać? Myślę, że jest wielu młodych ludzi, którzy myśli tak, jak Wy, ale brakuje im jeszcze odwagi, aby o tym mówić. Waszą rolą jest ich do tego pociągnąć - powiedział ks. Mirosław Cisowski.

Pod koniec Mszy ogłoszono decyzję biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego o mianowaniu dwóch świeckich animatorów Ruchu Czystych Serc - Marii Boś z parafii Niepokalanego Serca NMP w Busku-Zdroju oraz Dominiki Krzemińskiej z parafii św. Jana Chrzciciela w Kielcach, zawiązała się także margaretka.

W Eucharystii uczestniczyło kilkunastu przedstawicieli Ruchu. Mszę transmitowało także Radio eM Kielce.

Dzień wcześniej gościem porannej rozmowy Radia eM Kielce był ks. Dariusz Węgrzyn, diecezjalny koordynator organizacji. Posłuchaj rozmowy.

Warto wspomnieć, że młodzież diecezji kieleckiej co roku w ostatnią sobotę wakacji pielgrzymuje do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO