Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Lato z Caritas

piątek, 26 czerwca 2015 10:42 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Lato z Caritas
Lato z Caritas
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Jak co roku Caritas organizuje wakacje dla dzieci i młodzieży. Wypoczynek zaplanowano w dwóch formach: kolonii oraz w miejscu zamieszkania. Półkolonie odbywać się będą w świetlicach środowiskowych i ogniskach wychowawczych.

– Dzieci wypoczną na siedmiu turnusach. Cztery odbędą się nad morzem, w Wisełce koło Międzyzdrojów. Trzy planujemy w Karpaczu w Karkonoszach, a jeden w Kaczynie pod Kielcami, w ośrodku Caritas. Na ten ostatni przyjadą również dzieci z Białorusi – mówi ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Tegoroczny program kolonii, oparty na nauczaniu świętego Jana Pawła II, ma hasło „Wygrajmy życie”. Skupia się on na trzech aspektach: wychowawczym, profilaktycznym oraz religijnym.

– Niestety, w tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało Caritas zdecydowanie mniejsze środki. W zeszłym roku z wypoczynku skorzystało 200 dzieci z Białorusi, teraz pieniędzy starczy zaledwie dla 25. Gdyby ktoś chciał ufundować wypoczynek dzieciom ze Wschodu o polskich korzeniach, to serdecznie o taką pomoc prosimy – apeluje ksiądz Banasik.

Caritas na terenie diecezji kieleckiej prowadzi dziewięć świetlic środowiskowych i dwa ogniska wychowawcze. W tych placówkach wsparcia dziennego w wakacje będą prowadzone różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne. Nie zabraknie też wycieczek.

Można się jeszcze zgłaszać do świetlic Caritas w Kielcach, Chmielniku, Mniowie, Jędrzejowie i powiecie jędrzejowskim, Cudzynowicach i Proszowicach.

W sumie na koloniach organizowanych przez Caritas wypoczywać będzie 700 dzieci, w półkoloniach udział weźmie między 400 a 500 najmłodszych.

Justyna Wrona

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO