Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Ks. prof. Stefan Radziszewski: Każdy rok zbliża nas do Wieczności

piątek, 31 grudnia 2021 12:40 / Autor: Aleksandra Rękas

- Upływają kolejne lata naszego życia, a czas został nam dany byśmy korzystali z niego w sposób mądry, roztropny, pobożny. Z niepokojem patrzymy na to, ile z naszego czasu poświęciliśmy wieczności – mówił ks. prof. Stefan Radziszewski, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach - Białogonie, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak powiedział ks. Radziszewski, przed nami Nowy Rok i nowe wyzwania.

- W swoich osobistych podsumowaniach warto zastanowić się nad tym jakimi ludźmi jesteśmy i jakimi chcielibyśmy się stać. Św. Jan Apostoł mówi w dzisiejszym czytaniu „Oto jest ostatnia godzina” i dodaje „I pojawi się antychryst”. Udziela nam przestrogi: uważajcie dokąd idziecie, żeby Niebo nie przeszło Wam koło nosa –  stwierdził proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.

Jak dodał, ostatni dzień roku może być okazją do podziękowania Bogu za własne życie.

- Za wszystkie dobre i złe rzeczy podziękujmy Bogu. Powierzając mu siebie, z wdzięcznością spójrzmy na dobro które nas spotkało i na to, co z Bożą pomocą udało się uczynić dla kogoś. To co złe, niepotrzebne powinno wywołać refleksje – podkreślił ks. prof. Stefan Radziszewski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO