Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Konflikt na Bliskim Wschodzie? Na Wesołej planują debatę

czwartek, 09 listopada 2023 10:24 / Autor: Łukasz Czerwiak
Konflikt na Bliskim Wschodzie? Na Wesołej planują debatę
Konflikt na Bliskim Wschodzie? Na Wesołej planują debatę
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

O co chodzi w konflikcie na Bliskim Wschodzie? – na to pytanie odpowiedzą w Auli Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 w Kielcach. Spotkanie już dziś (9 listopada).

Trwający od wielu lat spór pomiędzy Izraelitami a Palestyńczykami znów przybrał na sile.

– Niespodziewany atak przeprowadzony 7 października – wystrzelenie ponad pięciu tysięcy rakiet i wtargnięcie na teren państwa Izrael uzbrojonych bojowników Hamasu – zaskoczyły władze oraz zwykłych mieszkańców. – opowiada ks. Rafał Dudała, duszpasterz wspólnoty.

– Zdjęcia płonących budynków oraz ofiar i rannych obiegły media całego świata. Wzbudziły żal, niepokój, a w konsekwencji – krwawy odwet. Rozpoczęła się kolejna regionalna wojna, angażująca światowe mocarstwa, której skutki dotykają także wyznawców trzech religii monoteistycznych – kontynuuje.

W ramach cyklu "Rozmowy obywatelskie" odbędzie się spotkanie z Tomaszem Gajewskim, doktorem nauk humanistycznych oraz politologiem.

– Zastanawiać się będziemy nad genezą, przyczynami i konsekwencjami dla bezpieczeństwa światowego konfliktu w Strefie Gazy. Zapraszamy na spotkanie drzwi otwarte są dla każdego, wstęp jest wolny – podsumowuje ks. Dudała.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:30.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO