Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KOŚCIÓŁ

Jałmużna Wielkopostna z Caritas

czwartek, 18 lutego 2021 11:35 / Autor: Michał Łosiak
Jałmużna Wielkopostna z Caritas
Fot. caritas.pl
Jałmużna Wielkopostna z Caritas
Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Czas miłosierdzia” to hasło tegorocznej Jałmużny Wielkopostnej, organizowanej przez Caritas Diecezji Kieleckiej. W tym roku pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na rzecz seniorów dotkniętych przez pandemię.

Akcja prowadzona jest już od 15 lat i ma charakter ekumeniczny.

– To zachęta do tego, aby w czasie Wielkiego Postu podejmować dzieła miłosierdzia. Ma także ona konkretny wymiar i oznacza konkretną pomoc. To czas miłosierdzia, bo sami doznajemy miłosierdzia od Pana Boga – tłumaczy ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor kieleckiej Caritas.

Pieniądze może zbierać każdy z nas do specjalnej skarbonki. Kilka tysięcy z nich zostało przekazanych do większości parafii naszej diecezji. Są też dostępne w siedzibie fundacji. Skarbonkę można również zrobić samemu.

– Zebrane środki przeznaczymy dla osób starszych dotkniętych i zagrożonych pandemią koronawirusa. Pieniądze pozostaną w parafiach i rozdysponowane będą na potrzeby lokalnej społeczności, ale można je przekazać również do biura Caritas. Wówczas wesprzemy chorych w kieleckim hospicjum  – dodaje ks. Krzysztof Banasik.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO