Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

[GALERIA + AUDIO] Cztery tysiące wiernych pielgrzymowało na Święty Krzyż

sobota, 28 września 2019 21:10 / Autor: Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Blisko cztery tysiące uczestników liczył XX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, którego zwieńczeniem była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa diecezji Sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza. Homilię do zgromadzonych wygłosił ksiądz biskup Jan Piotrowski.

-Krzyż to zawsze i wszędzie źródło nadziei zbawienia. To znak wiary, który domaga się naszego świadectwa. Możemy zapytać jakiego świadectwa? Takiego, które niesie prawdę o Bogu i człowieku. Ponieważ tylko prawda uczyni człowieka autentycznie wolnym - mówił do zgromadzonych Biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

Wierni z całej diecezji podążali dzisiaj na Święty Krzyż z hasłem „Krzyż Twój to moja Arka”. Pielgrzymi szli dwunastoma różnymi trasami, w tym nowymi: Widokową z Nowego Skoszyna oraz Akademicką z Chybic. Każdy z piechurów miał swój osobisty cel wyprawy. Były to intencje dziękczynne bądź błagalne, które wierni składali we wspólnej modlitwie. Jak podkreślali u celu swojej wyprawy, droga była dość wymagająca: - Wystartowaliśmy z Dębna i to jest pierwsza nasza tak długa trasa. Ostatni etap przez las był ciężki, ale daliśmy radę. – relacjonowała z uśmiechem na twarzy Pani Iwona, która maszerowała w rajdzie ze swoim synem.  

W ramach XX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż wybrali się również rowerzyści, którym przewodził ksiądz biskup Marian Florczyk. Cykliści wystartowali o 9.30 z placu Jana Pawła II i pokonali dystans 40 km, przejeżdżając przez takie miejscowości jak Bęczków i Krajno.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO