Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] Byli u celu – tłumy uwielbiły Jezusa w centrum Kielc

sobota, 25 maja 2024 23:32 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] Byli u celu – tłumy uwielbiły Jezusa w centrum Kielc
[FOTO] Byli u celu – tłumy uwielbiły Jezusa w centrum Kielc
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Za nami XII Uwielbienie W Centrum Miasta Kielce. W tym roku wydarzenie, które organizuje Stowarzyszenie Dwa Przymierza, odbyło się pod hasłem: „Jesteś u celu”. 

Wierni zgromadzili się przy Letniej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Wydarzenie muzycznie poprowadził zespół To ON, któremu jak co roku towarzyszyli goście. Licznie zgromadzeni uczestnicy wysłuchali utworów Sylwii Piotrowskiej oraz świadectwa jej wiary.

– Bardzo się cieszę, że tu byłam i dziękuję za zaproszenie, bo w minionych latach oglądałam kieleckie uwielbienie w internecie. Muzyka, którą wykonuje, opisuje moje życie, a ono nie było łatwe. Od ciężkiego dzieciństwa, przez rozbity dom, po trudne relacje, choroby oraz wiele operacji… to daje do myślenia. To, że Bóg jest w moim życiu, zmienia perspektywę, bo trudności magicznie nie znikną, ale Jego obecność pozwala to udźwignąć – powiedziała.

W trakcie wydarzenia wystąpił także zespół taneczny Kryształki z Daleszyc. Usłyszeliśmy także przewodni utwór Uwielbienia – „Jesteś u celu”. Singiel został nagrany z kieleckim wokalistą Romanem „Normanem” Słomką.

– Był to dla mnie inny koncert, bo śpiewałem dla najważniejszej Osoby we wszechświecie – waga przekazu jest zupełnie inna. Śpiewając zwykłe piosenki, jak trochę zmienisz tekst albo nawet się nad nim nie zastanowisz, to może to nie mieć znaczenia, ale w tym przypadku to słowo jest modlitwą, więc jest zupełnie inaczej. Jestem bardzo zadowolony z utworu, jaki nagraliśmy i podpisuje się pod nim rękami i nogami – stwierdził Norman.

Około godziny 20:30, z Kościoła Akademickiego wyruszyła procesja, w której przeszli: ministranci, dzieci sypiące kwiaty, bębniarze oraz diakon z Najświętszym Sakramentem. Gdy procesja dotarła na Plac Moniuszki, monstrancja została umieszczona ponad zgromadzonym wiernymi.

– Przyszłam by wielbić Boga i cieszyć się Jego miłością. Szukałam odpowiedzi na swoje pytania tego, jak być codziennie u celu i tego nie tracić. Wiem, że to On wzbudza we mnie te pragnienia i przyprowadził mnie na plac przy KCK-u. Ogromnie się cieszę, że dał mi się odnaleźć. Przyjacielu, dziękuję Ci za bezgraniczną miłość – opowiadała Kasia.

Po adoracji, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem udzielił Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Wydarzenie było transmitowane na antenie Radia eM Kielce oraz w wersji video w mediach społecznościowych radia.  

Zobacz zdjęcia: wydarzenie oraz publiczność, a także zapis transmisji wydarzenia:

Modlitwy
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO