Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KOŚCIÓŁ

[FOTO] 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka rozpoczęta

sobota, 05 sierpnia 2023 19:03 / Autor: Łukasz Czerwiak
[FOTO] 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka rozpoczęta
[FOTO] 42. Kielecka Piesza Pielgrzymka rozpoczęta
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Eucharystią pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, w kolegiacie Narodzenia NMP w Wiślicy zainaugurowano 42. Kielecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Na pątniczy szlak uczestnicy wyruszą w niedzielę, szóstego sierpnia.

Jak co roku, piątego sierpnia, pielgrzymi diecezji kieleckiej zgromadzili się w Wiślicy. Tym razem zebrało ich hasło: „Z Maryją wierzę w Kościół Chrystusowy”.

– To hasło to bardzo poważne wyzwanie dla nas ludzi ochrzczonych, a jednocześnie żyjących we mgle tak wielu informacji niechętnych Kościołowi. Moi drodzy to nic nowego. Wielki mistyk ubiegłego wieku, Carlo Caretto pisał wymownie o Naszej Wspólnocie. Z jednej strony widział Jego słabości, ale to przecież w Kościele rodzą się święci. Chcąc założyć nowy, to bez Chrystusa to niemożliwe, a nawet jeśli to i tak będzie nosił w sobie ludzkie niedoskonałości i grzechy – zaznaczył biskup Jan Piotrowski.

Posłuchaj całej homilii:

42. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w niedzielę o godzinie 6:00. W okolicach południa pątnicy dotrą do Buska-Zdroju. Po uroczystej Mszy Świętej, pielgrzymka podzieli się na dwie grupy. Jedna zakończy dzień apelem jasnogórskim w Chmielniku, a druga w Pińczowie.

Codziennie w trakcie trwania pielgrzymki o godzinie 19.45 będziecie mogli wysłuchać „Magazynu Pielgrzyma”.

Posłuchaj dzisiejszego wydania:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO